Hirdetés
Hirdetés

Őrült vagy értelmes? 35 étrend-kiegészítőt szed naponta Kim Kardashian

A 45 éves valóságshow-sztár és üzletasszony, Kim Kardashian sosem bízta a véletlenre a fiatalsága és a szépsége megőrzését. Legújabb vallomása szerint az öregedésgátló rutinja egy egészen extrém szintre lépett: naponta körülbelül 35 különböző étrend-kiegészítőt és vitamint diktál bele a szervezetébe. A döbbenetes mennyiség hallatán a rajongók és a szakértők egyaránt felvonták a szemöldöküket – de vajon van bármi értelme egy ilyen monumentális vitaminkúrának, vagy a celebdíva csupán a saját egészségét kockáztatja?

A "tablettafáradtság" és a titkos vérkép

Hivatkozás másolása

Kim Kardashian Amy Poehler Good Hang című podcastjában rántotta le a leplet a mindennapjait meghatározó, kőkemény egészségügyi protokollról. Mint elmesélte, a napi 35 bogyót nem egyszerre, hanem három adagra lebontva, szigorú időbeosztás szerint veszi be. Azonban még a legelszántabb influenszernek is megvannak a határai: Kim beismerte, hogy őt is utolérte az úgynevezett „pill fatigue”, vagyis a tablettafáradtság. „Egy ponton egyszerűen elegem lett. Olyan hatalmasak voltak azok az omega-3 kapszulák, hogy képtelen voltam tovább lenyelni őket, így teljesen leálltam velük” – mesélte a podcastban a sztár.

A dolognak azonban gyorsan meglett a böjtje. Kim elárulta, hogy nem sokkal a halolaj elhagyása után a rendszeres orvosi vérvizsgálata meglepően rossz eredményeket mutatott, így a szakemberek utasítására kénytelen volt visszailleszteni a kapszulákat a napi rutinjába. A milliárdos híresség viccesen hozzá tette, hogy a mindennapos nyelési hercehurca helyett sokkal jobban örülne egy modernebb megoldásnak: „Bárcsak létezne egy vitamininfúzió, amit munkába menet minden reggel csak beköthetnének nekem a kocsiban, és kiváltaná ezt a rengeteg tablettát!”

Családi verseny a biológiai életkorért

Hivatkozás másolása

A Kardashian-Jenner klán tagjaitól egyáltalán nem áll távol a testkép- és egészségmánia. Kim elmesélte, hogy a család rendszeresen kibérel egy speciális mérőműszerekkel felszerelt mikrobuszt, amely mobil DEXA-scan (csontsűrűség- és testösszetétel-mérő) szolgáltatást nyújt nekik. A luxuslakóparkjukba begördülő járműben a családtagok egymást váltva, alig néhány perc alatt kapnak tűpontos képet a zsírtömegükről, a csontjaik állapotáról és a biológiai életkorukról. Ez a diagnosztika pedig komoly rivalizálást szül köztük. A család valóságshow-jában korábban hatalmas dráma kerekedett abból, hogy Kim húga, Khloé fiatalabb biológiai pontszámot kapott az orvosoktól, mint ő. Kim Kardashian napi 35 darabos étrend-kiegészítő arzenálja mögött tehát egyértelműen az a görcsös bizonyítási vágy és kontroll áll, hogy megnyerje az idő elleni – és a testvéreivel szembeni – genetikai csatát.

Mit mond a tudomány? Sokk vagy segítség?

Hivatkozás másolása

Bár Kim Kardashian mögött magánorvosok egész hada áll, a fitnesz- és egészségügyi szakértők óva intenek attól, hogy bárki vakon másolja ezt az extrém mintát. A táplálkozáskutatók szerint a „sok mindig segít” elv a vitaminok terén kifejezetten tévút, sőt, a 35-féle kiegészítő együttes szedése a legtöbb esetben teljesen felesleges, néha pedig veszélyes. A szakemberek arra figyelmeztetnek, hogy az étrend-kiegészítők nyakló nélküli halmozása (az úgynevezett „stacking”) során a különböző hatóanyagok blokkolhatják egymást. Például a nagy dózisú cink gátolja a vas felszívódását, míg a kalcium és a magnézium versengenek egymással a szervezetben. Ráadásul a feleslegesen bevitt, vízben oldódó vitaminokat a test egyszerűen kipisili, míg a zsírban oldódó társaik (mint az A-, D-, E- vagy K-vitamin) felhalmozódhatnak a szervezetben, ami komoly terhelést ró a májra és a vesére.

A konklúzió egyértelmű: Kim Kardashian rutinja inkább egy gazdag és megszállott híresség hóbortja, mintsem a hosszú élet tudományos receptje. A valódi egészség alapja továbbra is a kiegyensúlyozott táplálkozás és a célzott, laborvizsgálatokkal igazolt vitaminpótlás

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés