Hirdetés
Hirdetés

Mikor veszélyes a darázscsípés és hogyan kerülhető el?

Akit valaha csípett már meg darázs az tudja, hogy egy fájdalmas duzzanat lett a csípés helyén. A nyaranta gyakran felbukkanó darazsak és méhek csípése bizonyos esetekben nemcsak fájdalmat, hanem allergiás reakciót is kiválthat, a magyar lakosság kb. 2%-ánál súlyos tüneteket okozhat, extrém esetben akár halálhoz is vezethet

Amennyiben lakóhelyünk környezetében elszaporodtak a darazsak, elővigyázatosnak kell lennünk!

A darázs kiereszti a fullánkját és azzal támad. Mivel ruganyosan kapcsolódik a testéhez, vissza is tudja húzni, így többször képes csípni.

A méh fullánkja csípés után kiszakad, és a bőrben marad, a méh elpusztul. Fontos, hogy amilyen gyorsan csak lehet, távolítsuk el a fullánkot, mert a méreganyag csak egy perc után kezd kiürülni a méregzsákból. 

Nagyon fontos, hogy tudjuk, miként előzhetjük meg a csípéseket

Tavasztól őszig óvatosan étkezzünk a szabadban! Mielőtt a gyümölcsöt vagy az  italt elfogyasztanánk mindig gondosan nézzük át, nehogy méh vagy darázs legyen rajta, és a szájüregbe kerüljön.

Evés-ivás után mossunk kezet, töröljük meg a szánkat és töröljük le az esetlegesen bőrünkre, ruhánkra cseppent étel- és italfoltokat.

A szendvicseket, frissítőket zárt helyen tároljuk!

Otthoni medencéktől távolabb helyezzünk ki darázscsapdákat.

Kirándulás alkalmával inkább fehér, mint rikító színű ruhaneműt viseljünk és kerüljük az illatosított krémek, kozmetikumok használatát.

Ha a méhek, darazsak a közelünkben repkednek, ne csapkodjunk, mert ezzel támadásra ösztönözzük a rovarokat.

nyitókép: 123rf.com

Hivatkozás másolása
Cimkék:
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés