Hirdetés
Hirdetés

„A családunk szó szerint nem boldogulna nélküle” – Vilmos herceg könnyeivel küszködve áradozott a betegségből visszatérő Katalinról

Ritkán látható, mélyen őszinte és érzelmes interjút adott Vilmos herceg, amelyben nyíltan beszélt felesége, Katalin hercegné rákbetegség utáni visszatéréséről és a hercegnő családban betöltött pótolhatatlan szerepéről. A trónörökös elcsukló hangon vallotta be, hogy mennyire büszke a feleségére, aki nemrégiben teljesítette első hivatalos külföldi útját a nehéz kezelések óta.

A brit „Heart Radio” reggeli műsorának hallgatói egy egészen különleges és megható pillanatnak lehettek tanúi, amikor a stúdió vendégeként Vilmos herceg minden protokolláris távolságtartást félretett. A 43 éves trónörökös olyan nyíltsággal és szeretettel beszélt a feleségéről, amely azonnal bejárta a világsajtót. Vilmos nem győzte halmozni a dicséreteket, amikor Katalin anyai és feleségként nyújtott teljesítményéről kérdezték. „Nagyszerű anya, nagyszerű feleség. A családunk szó szerint nem boldogulna nélküle” – lelkendezett a herceg az élő adásban. Szavai mögött felsejlett az az embert próbáló időszak, amit a család az elmúlt években zárt ajtók mögött élt át. A házaspár nemrég ünnepelte a 15. házassági évfordulóját – a Westminster-apátságban tartott tündérmesei esküvőjük óta a kötelékük láthatóan erősebb, mint valaha.

Katalin hercegné 2024 elején kapta meg a sokkoló rákdiagnózist, ami után azonnal megelőző kemoterápiás kezelésen esett át, teljesen visszavonulva a nyilvánosságtól. Bár azóta bejelentette, hogy a betegsége remisszióba került – ami a rák esetében azt jelenti, hogy a kór jelenleg kontroll alatt van és nem észlelhető a szervezetben –, a teljes gyógyulásig vezető út még hosszú. Az orvosi protokollok szerint a betegeket általában csak öt év tünetmentesség után tekintik véglegesen gyógyultnak. Bár a konkrét ráktípust a királyi család a mai napig nem hozta nyilvánosságra, a walesi hercegné az elmúlt időszakban fokozatosan elkezdett visszatérni a közéleti feladataihoz.

Ennek a visszatérésnek a legfontosabb mérföldköve a hercegné első hivatalos külföldi útja volt a diagnózis óta. Katalin az olaszországi Reggio Emilia tartományba utazott, hogy szívügyének, a koragyermekkori fejlesztésnek szentelje magát. Vilmos a rádióinterjúban elárulta, hogy felesége „teljesen izgatottan” tért vissza az európai útról, és rendkívül boldog volt, hogy minden a tervek szerint alakult. „Nagyon-nagyon büszke vagyok rá. Hihetetlen volt” – mondta Vilmos, akinek hangjából egyértelműen érződött a megkönnyebbülés és az elismerés.

A hatalmas nemzetközi siker és a sikeres olaszországi látogatás ellenére a trónörökös leszögezte, hogy a jövőben is a legnagyobb óvatossággal fognak eljárni. Katalin csak rendkívül megfontoltan, lépésről lépésre vállal majd újabb, megerőltetőbb külföldi utakat, mert jelenleg a teljes felépülés és a prevenció a legfontosabb. Ahogy Vilmos az interjú végén nyomatékosította: a legfőbb prioritás most az, hogy biztosítsák, hogy a hercegné „jól legyen és tudjon pihenni”.

Címlapfotó: Profimedia/RedDot
Hivatkozás másolása
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés