Hirdetés
Hirdetés

Ez a gyakori hajmosási hiba végérvényesen tönkreteheti a hajat

A zuhanyzás egyszerűen a napi rutin része. És a hajunkat is rendszeresen megmossuk. Egyetlen apró hiba azonban tönkreteheti a hajkoronádat.

A víz létfontosságú elem és életelixírünk. Elvégre minden nap érintkezünk vele - legyen szó arról, hogy fogyazstjuk, vagy akár arról, hogy tisztálkodunk vele. Igen, a hajnak is szüksége van nedvességre. A vízkő tartalmú víz azonban hosszú távon komoly károkat okozhat. 

Mi az a meszes víz?

Hivatkozás másolása

A meszes víz magas koncentrációban tartalmaz oldott kalciumot és magnéziumot. Ezeket az ásványi anyagokat gyakran „keménységképzőknek” nevezik. Ezek vagy a víz talajjal és kőzetekkel való érintkezése révén dúsulnak fel, vagy természetes forrásokból származnak. Minél több ilyen ásványi anyagot tartalmaz a csapvíz, annál meszesebb és keményebb. Minél magasabb a pH-érték, annál nagyobb a víz keménysége.

Hajhulláshoz vezethet

Hivatkozás másolása

A „kemény víz” íze lehet, hogy jobb, mint a „lágy vízé”, de negatív következményekkel járhat a haj és a fejbőr egészségére nézve. A kemény víz sok oldhatatlan anyagot tartalmaz - ezek felhalmozódhatnak a haj felszínén, és hosszú távon károsíthatják a haj szerkezetét. A haj száraznak és szalmaszálszerűnek tűnik - a fénye elvész. Ha a hajszerkezet túlságosan károsodik, még a haj töredezése és a hajhullás veszélye is fennáll. A fejbőr is gyakorlatilag kiszáradhat - a sólerakódások viszketést és korpásodást okozhatnak.

Hogy mi minden segíthet a vízkő ellen a hajmosás során, a galériánkban eláruljuk!

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés